KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 16117299
nr 1611 7299
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Tusch, Signerad, daterad Gusselby 1945,24x30 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
500 kr
måndag 8 april 2024
kl 20:26:32
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby